Polimeryzacja/zabezpieczanie posadzek

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 150 zł brutto!

Filtry
Przeznaczenie
Kategorie
Cena

Środki do zabezpieczania podłóg

Asortyment naszego przedsiębiorstwa obejmuje profesjonalną chemię do czyszczenia oraz ochrony podłogi. Wśród zabezpieczających środków znajduje się uniwersalna powłoka ochronna, a także chemia przeznaczona do gruntowania i pielęgnacji surowego drewna, kamienia czy linoleum. Są to środki do zabezpieczenia podłóg, które wyróżnia wyjątkowa odporność na ścieranie, długotrwałe działanie oraz szybkie wysychanie. Wybrane produkty mogą być nanoszone bezpośrednio na powierzchnię bądź stosowane z maszyną High-Speed. Wybór tych produktów jest gwarancją szybkiego wyczyszczenia oraz skutecznej ochrony posadzek i parkietów. Te produkty są gotowym rozwiązaniem dla utrzymania czystości i estetyki w domach, hotelach, restauracjach oraz obiektach przemysłowych.

Polimeryzacja posadzek

W asortymencie naszego przedsiębiorstwa znajdują się specjalistyczne środki do polimeryzacji posadzki. Oprócz tego, że dokładnie czyszczą nawet trudne zabrudzenia z tłuszczów i olejów, to nadają idealny połysk bez polerowania. Polimeryzacja posadzek wpływa przede wszystkim na czystość oraz odpowiednie zabezpieczenie podłogi. Oferowane przez nas koncentraty myją oraz pielęgnują daną powierzchnię, pozostawiając miły zapach w całym pomieszczeniu. Tego typu polimery nadają się do zabezpieczania podłóg z linoleum czy PCV, a nawet do ochrony powierzchni betonowych czy porowatych. Zainteresowanych zakupieniem takich impregnatów zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami każdego produktu, a w razie pytań do kontaktu.

Czym jest polimeryzacja?

Osoby, które na co dzień pracują w branży usług sprzątających doskonale wiedzą, czym jest polimeryzacja posadzek i jak jest ważna. Nakładanie twardych powłok polimerów do zabezpieczania podłóg powoduje, że tworzy się na nich trwała i odporna na zniszczenia mechaniczne powłoka.

Proces ten odbywa się zawsze na suchych i poddanych wcześniejszemu czyszczeniu powierzchniach. W pierwszym etapie należy odpowiednio przygotować podłoże, czyli dokładnie je doczyścić i usunąć z niego wszystkie poprzednie warstwy zabezpieczające. Kolejnym krokiem jest nałożenie powłok polimerowych. Trzecim etapem jest konserwacja, czyli bieżące mycie oraz pielęgnacja, ale tylko przy użyciu odpowiednich do tego środków.

Gdzie i dlaczego warto zabezpieczyć podłogę?

Dlaczego środki do zabezpieczania podłóg są tak istotne podczas ich czyszczenia? W miarę użytkowania na tych powierzchniach pojawiają się rysy, w których chętnie zamieszkuje brud, robią się matowe, tracą swoją estetykę. Zastosowanie polimeryzacji posadzek ma właśnie przedłużyć ich jak najlepszy wygląd w czasie. Do innych korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie polimerów do zabezpieczania podłóg, zaliczyć można to, że działają one antypoślizgowo i zatrzymują przenikanie płynów. Powierzchnię, którą zabezpieczono tymi środkami, łatwiej też jest utrzymać później w czystości.

Należy pamiętać o tym, że posadzki, na których zastosowano polimery do zabezpieczania podłóg, trzeba ze względów bezpieczeństwa wyłączyć z użytkowania. Sam proces utwardzania powierzchni trwa około 12 godzin. Użycie środków do zabezpieczenia podłóg nie jest wskazane tylko na świeżo położonej wykładzinie. Za to spokojnie można korzystać z nich w miejscach użyteczności publicznej (np. w urzędach, szkołach, biurowcach, szpitalach), komercyjnych (m.in. w restauracjach, hotelach) czy w obiektach przemysłowych.

Ilość produktów: 5 - produkty dostępne w różnych opakowaniach - więcej w szczegółach

Sortowanie
 • BS11 Protector Metallic
  Uniwersalna powłoka ochronna
  627,45  brutto
 • BS12 Protector Ultra
  Powłoka ochronna wzmocniona poliuretanem
  927,05  brutto
 • BS15 Protector Refill
  Podkład gruntujący, wypełniacz porów
  976,03  brutto
 • BS23 Protector Diamond
  Powłoka ochronna do podłóg kamiennych i surowego drewna
  255,16  brutto
 • BS32 Protector Holz
  Gruntowanie i pielęgnacja surowego drewna i kamienia
  192,85  brutto

Privacy Preference Center